XXIV Festival de "Galicreques"

En caso de choiva, as actividades da rúa na Praza Toural, Praza Praterías e pasarúas suspenderanse.


Titiriteiros de varios países mostran as súas singulares producións. Espectáculos infantís, representacións ao aire libre e pases en horario nocturno.  E tamén mesas redondas, exposicións e obradoiros... todo un mundo arredor dos monicreques.



Programación 2019


Sábado 12 de Outubro 2019

12.00h Teatro Piedra Libre. “Caminito entre cartas”. A Reixa Tenda-Matrioska

13.30h Mad Compass. “Los limpiabotas”. Praza Praterías

18.00h Tropos Teatro. “Blancanieves”. Fundación SGAE


Domingo 13 de Outubro 2019

12.30h Tropos Teatro. “Blancanieves”. Fundación SGAE

13.30h Fantoches Baj. “Velocíclopes”. Ruada: Alameda-Franco-Toural-Praterías

18.30h Mad Compass. “El barrendero”. Praza Toural


Luns 14 de Outubro 2019

10.30h Tropos Teatro. “Blancanieves”. Fundación SGAE (función escolar)

10.30h A Xanela do Maxín. “A toupiña que quería saber quen lle fixera aquilo na cabeza”. CSC Santa Marta (función escolar)

11.30h Larei Lará. “Brancaneves e os 7″. Teatro Principal (función escolar)

12.00h A Xanela do Maxín. “A toupiña que quería saber quen lle fixera aquilo na cabeza”. CSC Santa Marta (función escolar)


Martes 15 de Outubro 2019

10.30h Títeres Brincadeira. “A carteira de Augasclaras”. Fundación SGAE (función escolar)

11.00h A Xanela do Maxín. “A toupiña que quería saber quen lle fixera aquilo na cabeza”. CSC Santa Marta (función escolar)

11.30h La Pelela Títeres. “Vairoleto, Pechito Libertario”. Teatro Principal (función escolar)

18.30h A Xanela do Maxín. “A toupiña que quería saber quen lle fixera aquilo na cabeza”. CSC Santa Marta

18.30h Chachakün. “El investigatopo”. CSC A Trisca

21.30h Mad Compass. “El barrendero”. O Besbello Bar Cultural


Mércores 16 de Outubro 2019

10.30h Danthea Teatro. “Cincenta”. Fundación SGAE (función escolar)

11.30h La Mar de Marionetas. “Pazzzzzz”. Teatro Principal (función escolar)

18.30h Tres Tigres Teatro. “La Caperucita”. CSC O Ensanche

19.30h  La Mar de Marionetas. “Pazzzzzz”. Teatro Principal

20.00h Mad Compass. “Los limpiabotas”. Carpa da Alameda

20.30h Marionetas Cuarta Vía. “El circo más pequeño del mundo”. Carpa da Alameda


Xoves 17 de Outubro 2019

10.30h Tres Tigres Teatro. “La Caperucita”. Fundación SGAE (función escolar)

11.30h Producións Teatrais Alakrán. “Finisterrae, o último ultramarinos”. Teatro Principal (función escolar)

18.00h Presentación do libro “El Inspector Ure” de Jorge Rey. Teatro Principal (Ambigú)

18.00h Chachakün. “El investigatopo”. Carpa da Alameda

18.30h Tres Tigres Teatro. “Serenatas con Sanata”. CSC de Fontiñas

19.30h Títeres Larderos. “Pelos, misión bolsa y paso”. Carpa da Alameda

20.30h Producións Teatrais Alakrán. “Finisterrae, o último ultramarinos”. Teatro Principal


Venres 18 de Outubro 2019

10.30h Teatro de Marionetas La Estrella. “Los músicos de Bremen”. Fundación SGAE (función escolar)

11.30h Títeres Cachirulo, Tres Tigres Teatro y Chachakün. “Cronopios”. Teatro Principal (función escolar)

De 17.00 a 20.00 h Obradoiro El Trastero de Lula. “Monicreques de dedo: Pinochos e Trasgos con madeira, teas e material de refugallo”. Praza Toural

18.00h Presentación do Estudo en marcha sobre o Sector do Teatro Visual, de Monicreques e de Obxectos en España – Títeredata, con Toni Rumbau. Teatro Principal (Ambigú)

18.00h Marionetas da Feira. “Marionetas de circo”. Carpa da Alameda

18.30h Marionetas Cuarta Vía. “El circo más pequeño del mundo”. CSC de Vite

20.30h Títeres Cachirulo, Tres Tigres Teatro y Chachakün. “Cronopios”. Teatro Principal

22.00h Titiritada Cabaret. “Titiritada Cabaret”. Carpa da Alameda

Sábado 19 de Outubro 2019

De 11.00 a 14.00 h e de 17.00 a 20.00 h Obradoiro El Trastero de Lula. “Monicreques de dedo: Pinochos e Trasgos con madeira, teas e material de refugallo”. Praza Toural

12.30h Triestitelles. “Viaje a la luna”. Fundación SGAE

12.30h Teatro de Marionetas La Estrella. “Los músicos de Bremen”. CSC de Conxo

13.00h Art-Monium. “A galiña dos ovos de ouro”. Ruada (saída desde a Alameda)

13.30h Spaguetti Títeres. “Cinco historias para unha man”. Carpa da Alameda

17.00h Gaia Teatro. “Desde el azul”. Teatro Principal

17.00h Marionetas da Feira. “Marionetas de circo”. Carpa da Alameda

17.30h Triestitelles. “Viaje a la luna”. Fundación SGAE18.00h Art-Monium. “A galiña dos ovos de ouro”. Ruada (saída desde Praza Toural)

18.30h Triestitelles. “Viaje a la luna”. Fundación SGAE

18.30h Teatro Piedra Libre. “Caminito entre cartas”. Carpa da Alameda

19.30h Mircromina Teatro. “A familia unida”. Carpa da Alameda

20.30h La Pelela Títeres. “Vairoleto, pechito libertario”. Teatro Principal


Domingo 20 de Outubro 2019

De 11.00 a 14.00 h e de 17.00 a 20.00 h Obradoiro El Trastero de Lula. “Monicreques de dedo: Pinochos e Trasgos con madeira, teas e material de refugallo”. Praza Toural

12.30h Triestitelles. “Viaje a la luna”. Fundación SGAE

12.30h Teatro Piedra Libre. “Caminito entre cartas”. CSC do Castiñeiriño

13.30h Triestitelles. “Viaje a la luna”. Fundación SGAE

17.00h Teatro de Marionetas Trécola. “Tolitates”. Teatro Principal

17.30h Teatro de Marionetas La Estrella. “Los músicos de Bremen”. Carpa da Alameda

18.30h Mad Compass. “Los limpiabotas”. Praza Toural

19.30h Tres Tigres Teatro. “Serenatas con Sanata”. Carpa da Alameda

20.30h Gaia Teatro. “Desde el azul”. Teatro Principal


+ información aquí.

Rúa Santiago del Estero 3, 5º

Santiago de Compostela

Teléfono: 653 519 619

Contactar por:

© Residencia Universitaria GARVI 2020